1. Anasayfa
 2. Haberler

Dünyada Ne Görseniz: İstanbul’dan

Dünyada Ne Görseniz: İstanbul’dan
0

Kıtaları çevreleyen geniş uçuş ağını Türkiye’nin eşsiz coğrafi avantajıyla birleştirerek başarı çıtasını her geçen gün yükselten Turkish Cargo, dünyanın en gelişmiş hub’larından biri olan SMARTIST tesisinde faaliyet gösteriyor. Küresel marka, sahip olduğu bu gücü ve potansiyelini reklam film serileriyle anlatıyor.

Üç ayrı film olarak çekilen serinin ilk filminde; Güney Asya’da yetişen ve aynı gün içerisinde Amerika’da bir restoranda servis edilen Barramundi balığının okyanus ötesi yolculuğu konu ediliyor. İkinci film Paris’te bir müzayedede açık artırmaya sunulan Çin hanedanlığına ait kıymetli bir seramiğin Fransa’ya getirilişini anlatıyor. Afrika’da üretilen Boynuzlu kavunun yolculuk hikayesini konu alan üçüncü film ise Japonya’da bir manav tezgahında geçiyor. Filmlerin sonunda; her biri farklı ülkelere ait bu ürünlerin İstanbul’dan geldiğini duyanların şaşkınlıklarını gizleyememesi üzerine; “Dünyanın lojistik merkezi: SMARTIST’’ vurgusu yapılıyor.

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Bayrak Taşıyıcı Türk Hava Yolları olarak; havacılık tarihinin başlangıcından günümüze kadar olan süreçte hatırı sayılır bir yol kat ettik ve çok önemli başarılara imza attık. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olduk. Beklentilerin ötesinde sunduğumuz hizmet kalitemiz ve çevik yapımızla rakiplerimizden pozitif yönde ayrıştık. Dünyanın en büyük hub’ları arasında yer alan mega kargo tesisimiz SMARTIST’i inşa ettik. Bu stratejik yatırımımız ile doğu ve batı arasındaki ticaretin köprüsü olduk. Tüm bu başarılarımız; coğrafi avantajımız kadar, havacılığın başlangıç dönemlerinde, “İstikbal göklerdedir” vizyonu doğrultusunda çizilen stratejinin bir sonucudur ve asla tesadüf değildir.

Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılı bizim için çok daha ayrı bir önem taşıyor. Ülkemizin 100. yıl hedefleri doğrultusunda, Türk Hava Yolları olarak bizler de geçmiş dönemlerdeki başarılarımızdan aldığımız cesaretle çok daha ötesini hedefliyoruz. Yaptığımız yatırımlar, oluşturduğumuz stratejilerimizle İstanbul’u dünyanın lojistik merkezi haline getiriyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 100. Yılında Dünyanın Lojistik Merkezi SMARTIST

İstanbul Havalimanı’nda tek çatı altında en büyük endüstriyel bina olacak şekilde tasarlanan SMARTIST, 50’den fazla ülkeye 4 saatlik uçuş mesafesiyle benzersiz bir konumda yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen otomotivden bozulabilir gıdalara kadar çok geniş yelpazedeki ürünler önce SMARTIST’e uğrayarak buradan Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağındaki ülkelere dağılıyor. Mega tesis yalnızca eşsiz konumu ve büyüklüğü ile değil, lojistik, depolama, otomasyon ve akıllı sistem teknolojileriyle de öne çıkıyor. Turkish Cargo’nun uçuş ağındaki liderliği ve altyapı yatırımları ile İstanbul’un eşsiz coğrafi avantajları birleştiğinde ise SMARTIST, uluslararası ticaret için benzersiz bir geçiş kapısı olma özelliği kazanıyor.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına geliştirmeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, her geçen gün artan lojistik talebe yönelik özel ve pratik çözümler üreterek bölgesel ve küresel ticareti geliştirirken, ihracatçı firmalara da destek olmayı sürdürüyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir