1. Anasayfa
 2. Haberler

Dublin Havalimanı: aşırı soğuk nedeniyle uçuşlarda sorun yaşanıyor

Dublin Havalimanı: aşırı soğuk nedeniyle uçuşlarda sorun yaşanıyor
0

Dublin’de havayolu şirketlerinin uçaklarının buzunu çözmekte zorlanması nedeniyle bugün binlerce yolcunun uçuşu iptal edildi ve çok daha fazlası Dublin Havaalanında saatler süren gecikmelerle karşılaştı.

Havayolu şirketlerinin soğuk hava koşullarıyla mücadele etmesi ve yolcuların saatlerce kalkış için beklemesi nedeniyle bugün şu ana kadar 37 uçuş iptal edildi.

Bazı uçuşların beş saatten fazla gecikmesi nedeniyle bazıları iptal edildi ya da yeni uçak tahsis edildi.

Cuma günü Dublin Havalimanı’ndan kalkması gereken 32 uçuş vardı fakat ülke, son yılların en soğuk koşullarıyla mücadele etmeye devam ederken gelen 5 uçuş da iptal edildi.

Havalimanı işletmecisi DAA, uçakların buzlarının çözülmesinden havayolu şirketlerinin sorumlu olduğunu ve gecikmelerin gün boyunca zincirleme bir etki yaptığını doğruladı.

Yapılan açıklamada “Dublin Havalimanı’ndaki pistler ve taksi yolları tüm gün boyunca açık ve tamamen çalışır durumda kalırken, bazı havayolu şirketleri uçaklarının buzunun çözülmesinde yaşanan güçlükler nedeniyle uçuş programlarında gecikmeler yaşamıştır.

Bu sabah yaşanan gecikmeler gün boyunca etkisini göstermiş ve önemli sayıda uçuş iptaline yol açmıştır. Yolcuların en son uçuş bilgileri için havayolu şirketlerini kontrol etmeleri tavsiye edilir,” denildi..

[via independent]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir