1. Anasayfa
 2. Emirates

Dubai’de Yaşanan Kaos Sonrası Emirates Başkanı Sir Tim Clark bir açıklama yayınladı.

Dubai’de Yaşanan Kaos Sonrası Emirates Başkanı Sir Tim Clark bir açıklama yayınladı.
0

Clark:
“BAE’i vuran fırtınalar nedeniyle bu hafta şirket için operasyonel anlamda en zorlu haftalardan biri oldu. 16 Nisan Salı günü, BAE son 75 yılın en yüksek yağışını aldı. Şiddetli fırtına ve yağmur, şehirdeki faaliyetleri aksattı. Dubai 7/24 hizmet veren merkezimiz, güvenlik için uçuş hareketlerinin azaltılmasıyla birlikte açık kaldı; ancak sular altında kalan yollar müşterilerimizin, pilotların, kabin ekibinin ve havalimanı çalışanlarının havalimanına ulaşmasını ve ayrıca yemek gibi temel ihtiyaçların taşınmasını engelledi.

Salı günü onlarca uçuş divert etti. 400 uçuş iptal edildi ve daha fazlası ise ertelendi. Kapasiteyi yönetmek için check-in işlemleri askıya alındı, bilet satışları durduruldu ve bağlantılı yolcu trafiği durduruldu.

Dubai’de 12 binden fazla otel odası temin edildi. 250 bin yemek kuponu dağıtıldı ve daha fazla miktarda insani ihtiyaçlara imkan sağlandı.

Bugün itibariyle hizmetler normale döndü. Havalimanında kalan 30 bin parça bagajı sahiplerinde göndermek için çalışılıyor.

Verilen yanıtın mükemmel olmadığını biliyoruz. Yaşanan sıkışıklığı, bilgi eksikliğini ve kafa karışıklığını kabul ediyoruz. Havayolu genelindeki ekiplere teşekkür ediyoruz”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir