1. Anasayfa
 2. Haberler

Diyarbakır’da Neler Oluyor?

Diyarbakır’da Neler Oluyor?
0

Limanda Isınma Sorunu ve Pistten Çıkan Uçak

Pistten çıkan uçak sonunda çekildi.
İstanbul’dan havalanan TC-LLL tescilli Cessna 560XL tipi uçak Diyarbakır’a indikten sonra duramamış ve pistten çıkmıştı. Bölgede yoğun sis olduğu belirtilmişti.


Pistten çıkan uçağın kurtarma çalışmaları saatlerdir devam ediyordu ve kısa süre önce sona erdi. Diyarbakır Havalimanı tüm gün kapalı kaldı. Yüzlerce yolcu mağdur oldu.
Kaza kırım ve emniyet yönetim sistemi yönetmeliğine göre yetkili olan Diyarbakır Havalimanı Müdür Yardımcısının mevzuata hakim olmadığı, gereken müdahale organizasyonunda geç kaldığı ve ekipler arası koordinasyonun sağlanmasında eksik kaldığı iddia edildi.

‼️Isınma Sorunu
22 Kasım günü HavaSosyalMedya olarak Diyarbakır Havalimanı’nda yaşanan ısınma sorununa dair Türkiye’de ilk haberi yapmıştık.
19 Eylül gecesi 01:00’de limanda altyapı borularında patlama olmuştu ve o günden beri patlama alanında bir çalışma yapılmadı.
Aylardır limanda ısıtma sistemleri çalışmıyor. Havalimanı çalışanları montlarla görev yapmak zorunda kalıyor. Bir çok birimde hasta personeller var. Yapıcı firma YDA’nın ve havalimanı yönetiminin bir açıklaması yok.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir