HSM

Dış hatlar terminali ve ikinci pist yapılıyor – Trabzon

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon kamuoyunda günlerdir tartışma konusu olan Yeni Havalimanı Projesi’ne ve Zigana Tüneli’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni Zigana Tüneli’nin 2023 yılı nisan ayı itibariyle bitirileceğini açıklayan Bakan Karaismailoğlu, Trabzon Havalimanı için de dış hatlar terminalinde kış aylarında çalışma yapılacağını, Yeni Havalimanı Projesi’nin ise uzun vadede yapılacağını kaydetti.

BÜYÜK PROJE UZUN VADEDE YAPILACAK

Karaismailoğlu, “Trabzon havalimanı dış hatlar kısmında çok büyük bir sıkıntı var. Öbür projeyi rafa kaldırmadan kış döneminde dış hatlar terminaline ilave yerler yapıp, gidiş gelişi birbirinden ayıracağız.  Bir yer yapıp orayı vatandaşa kazandıracağız. Normal gidiş yerine katacağız. Bir de 2-3 tane körük getirmeyi planlıyoruz. Bu geçici bir çözüm, uzun vadede büyük projeyi yapacağız. Akyazı’da düşünülmüştü ama orası olmaz. Yine mevcut yerinde. Ayrıca ilave pist yapacağız.” dedi.

ESKİ PİSTE DOKUNMADAN DAHA UZUN VE GENİŞ BİR PİST

Karaismailoğlu, “Kış döneminde acil olarak 2023 yazına yetiştirmek için dış hatları rahatlatmamız lazım. Çok ciddi talep var. Gelmek isteyip de terminal binasını görüp gelmek istemeyen başka havayolları var. Arkadaşlar projelendiriyorlar, yaza kadar geçici bir tedbirle rahatlatmamız gerekiyor. Eski piste dokunmamıza gerek yok. Yeni pist mevcut pistten daha uzun ve geniş olacağı için eski pist ile ilgili bir şey olmayacak.” şeklinde konuştu.

[via Günebakış]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu