1. Anasayfa
 2. Haberler

Delta’ya ait A330 pistten önce pist dışına dokundu

Delta’ya ait A330 pistten önce pist dışına dokundu
0

Detroit Metropolitan Havalimanı (DTW) ile Amsterdam Schiphol Uluslararası Havalimanı (AMS) arasında DL134 sefer sayılı uçuşu gerçekleştiren Delta Air Lines’a ait bir Airbus A330-300 Perşembe günü pistin kısa kısmına iniş yaparak pist dışına ve pist ışıklarına zarar verdi. Olay nedeniyle uçakta bulunan hiç kimse yaralanmadı.

Delta’nın uçağının arka tekerlekleri pistten önce çimlere saplandı. Bir Schiphol sözcüsü NL Times’a yaptığı açıklamada, Delta’nın pistin dışına dokunduğunu ve bunun havalimanında sık rastlanan bir durum olmadığını söyledi.

İniş pistinde, özellikle de dış alanda, bir saat içinde onarılan bazı hasarlar meydana geldi ve olaydan birkaç saat sonra iki pist ışığı çalışmaz halde kaldı. Schiphol Oostbaan yaklaşık bir saat süreyle kapatıldı..

Hollanda Güvenlik Kurulu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada olayla ilgili bilgi aldığını duyurdu. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Soruşturma Kurulu, bu sabah bir uçağın pist dışına iniş yaptığına dair bir raporun ardından keşif soruşturması için Schiphol’e doğru yola çıktı” denildi.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir