1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Dalaman Havalimanı’nda bir su kaç TL?

Dalaman Havalimanı’nda bir su kaç TL?
0

Dalaman Havalimanı’nda bir su kaç TL?

Dalaman Havalimanı’nı kullanan bir dış hat yolcusu bir su için 175 TL istendiğini dile getirince neler olduğunu öğrenmek adına kendisine ulaştık ve sorduk. Yolcu şu ifadeleri kullandı.

Yolcu: “Su almak üzere dış hatlar Simit Sarayı’na uğradım. Çalışan kişi ile aramızdaki konuşma aynen şu şekilde oldu. Ve konuşmayı çok iyi hatırlıyorum hemen ardından seyahat ettiğim arkadaşlarıma da anlatmıştım. Fiyat karşında buradan almadım”
– Su ne kadar?
– 175TL
– 175TL?
– Evet
– Su?
– Evet”

Bu konuyu araştırdığımızda dış hatlarda su fiyatlarının 1.9 euro (66TL) ve üstünde olduğunu öğrendik. Bu fiyatlar suyun markasına ve suyu satan lokasyona göre değişiklik gösteriyor. Burada belki yolcuya 175TL olarak pahalı bir suyun fiyatı verilmiş olabilir ancak size “175TL?” tepkisi ile cevap veren kişiye muhtemelen 1.9 euro olan suyumuz da bu denmesi beklenmez mi? Ya da burada bir su için gerçekten 175TL(5 Euro) mi talep edildi? Kullanıcı yorumlarını içeren dünyanın en büyük sitelerinde TripAdvisor’da da yabancı turistler tarafından bir çok kez Dalaman Havalimanı’nında yiyecek ve içeceklerin çok pahalı olduğu dile getirilmiş.

Su konusunda son günlerde çokça mesaj aldık. Kimi zaman havalimanlarında satılan sular, uçak içinde satılan sudan daha pahalı hale gelmiş durumda. Temel bir ihtiyaç olan su konusunda IGA İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı gibi bir çözüm üretilmesi çok mu zor? IGA İstanbul Havalimanı’nda 18 noktada ücretsiz sıcak ve soğuk su sebili bulunurker; Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da 15 noktada su otomatları(Dış hat 30TL, iç hat 20TL) bulunuyor.

#reklam / marka geçtiği için

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir