1. Anasayfa
 2. HSM

Çin – Türkiye Arasında Uçuşlar Artırılacak #HSMözel

Çin – Türkiye Arasında Uçuşlar Artırılacak #HSMözel
0

 

Son zamanlarda Çin’den Türkiye’ye turist ve transit yolcu talebinde hızlı bir artış gözlemleniyor. Buna karşın, halihazırda iki ülke arasında haftalık 21 uçuş hakkı ile sınırlandırılmış olan uçuş frekansları bu artan talebi karşılamıyor.

 

Bu sorunu çözmek için Ekim ayı sonlarında Çin ve Türkiye sivil havacılık otoriteleri arasında yeni bir toplantı yapılması planlanıyor. Bu toplantıda mevcut uçuş durumları değerlendirilecek ve uçuş frekanslarının artırılması masaya yatırılacak.

 

Uçuş frekanslarının artırılması ile birlikte Türk Hava Yolları (THY) için de yeni imkanlar doğacak. THY, pandemi öncesinde Xi’an’a da uçuş gerçekleştiriyordu. Bu yeni uygulama ile THY’nin Çin’de Hangzhou, Xi’an ve ek bir destinasyona sefer düzenlemesi mümkün olacak.

 

Ayrıca, bu gelişme ile birlikte Çin’den yeni havayollarının da Türkiye’ye uçması mümkün hale gelecek. Hainan Airlines’ın İstanbul’a sefer başlatmasına kesin gözüyle bakılırken, Juneyao Airlines ve Capital/Lucky Air’in de potansiyel olarak İstanbul’a uçabileceği konuşuluyor.

 

Şu anda Çin’den İstanbul’a 4 farklı Çinli havayolu şirketi ucuyor. Havayolları mevcut şartlar nedeniyle en fazla haftalık 21 frekans uçuş yapabiliyor.

 

China Eastern: 7 (Şangay)

China Southern: 7 (Guangzhou ve Daxing)

Air China: 3 (Pekin)

Sichuan Airlines: 4 (Chengdu)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir