1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

China Eastern Airlines, İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşunu gerçekleştirdi

China Eastern Airlines, İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşunu gerçekleştirdi
0

İGA İstanbul Havalimanı’nın “Çin Dostu Havalimanı Projesi”nin üçüncü Çinli havayolu üyesi China Eastern Airlines oldu. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 100 havayolu şirketi hedefleyen İGA İstanbul Havalimanı, China Eastern Airlines’in katılımıyla 95’inci havayolunu ağırlamaya başladı.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı’nın 95’inci üyesi China Eastern Airlines oldu. Shanghai saatiyle 01.30’da Shanghai Pudong Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan 232 yolcu kapasiteli Airbus A330-200 tipi uçak, bugün İstanbul saatiyle saat 08.30’da İGA İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

İGA İstanbul Havalimanı, “Çin Dostu Havalimanı” projesi için çok önemli bir adım olan China Eastern Airlines’ın da seferlere başlamasıyla, üç farklı Çinli havayoluna ev sahipliği yapmaya başladı.

Haftada üç kez Chengdu’ya uçan Sichuan Airlines ve yine haftada üç kez başkent Pekin’e uçan China Southern Airlines’a katılan China Eastern Airlines, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri İstanbul ile Shanghai’ı bağlayacak. İGA İstanbul Havalimanı’nın misafir ettiği 95’inci havayolu şirketi olan China Eastern Airlines, önümüzdeki dönemde sefer sayısını arttırmayı hedefliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir