1. Anasayfa
 2. Haberler

Cathay Pacific, ACP İşbirliği İle Riyad Uçuşlarına Başlıyor

Cathay Pacific, ACP İşbirliği İle Riyad Uçuşlarına Başlıyor
0

2030 turizm hedeflerine ulaşmak ve sivil havacılığı geliştirmek için kurulan Suudi Hava Bağlantı Programı (ACP), yeni işbirlikleriyle yabancı havayollarını ülkeye davet etmeye devam ediyor. Bu kapsamda, son olarak Hong Kong merkezli Cathay Pacific ile anlaşma imzalandı.

China Eastern, China Southern, ITA Airways, Eurowings, British Airways ve LOT gibi büyük havayollarını Suudi Arabistan’a çeken ACP, son olarak Cathay Pacific ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Cathay Pacific, Ekim ayından itibaren Riyad’a uçuşlara başlayacak. Uçuşlar haftanın 3 günü, en yeni teknolojiyle donatılmış Airbus A350 uçaklarıyla gerçekleştirilecek.

Suudi Hava Bağlantı Programı CEO’su Majid Khan, Cathay Pacific’in yeni uçuşlarının Hong Kong’u Suudi Arabistan’a gelen turistler için önemli bir kaynak pazar haline getireceğini ve krallığın Çin’den yılda 50 milyon ziyaretçi çekme hedefine ulaşmasına yardımcı olacağını söyledi. Khan, “En büyük odak noktamız Çin. İki ülke arasında harika ilişkiler var ve turizm ve ticarette büyük bir potansiyel yatıyor. Cathay Pacific gibi birinci sınıf bir taşıyıcının katkısı, krallığın stratejisiyle mükemmel bir uyum içinde” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir