1. Anasayfa
 2. Haberler

Buta Airways’ten Kritik Tahran Uçuşu

Buta Airways’ten Kritik Tahran Uçuşu
0

Geçtiğimiz gün Tahran’da bulunan Bakü Büyükelçiliği’ne yapılan saldırı sonrası Azerbaycan hükümeti Tahran Büyükelçiliği’ni kapatma kararı almış ve Tahran’da bulunan diplomatların Bakü’ye geri çağırmıştı.

Azerbaijan Airlines’ın alt markası olan Buta Airways, E190 tipi uçağı ile geçtiğimiz gün Bakü Büyükelçiliği’ne yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden güvenlik memurunun cenazesi ve onun ailesi ile büyükelçilik personelini Tahran’dan Bakü’ye taşıdı.

Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğinden tahliye edilen personeli Azerbaycan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Halef Halefov ve tahliye edilen kişilerin yakınları karşıladı. Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliği’ne gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden büyükelçiliğin güvenlik müdürü Orhan Askerov’un naaşı ve saldırıda yaralanan 2 güvenlik görevlisi de uçakla Bakü’ye getirildi. Orhan Askerov’un naaşı askerlerin omuzunda cenaze arabasına taşınırken, saldırıda yaralanan 2 güvenlik görevlisi ise ambulansa taşınarak havalimanından hastaneye sevk edildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir