1. Anasayfa
 2. Haberler

Bursa’nın Yeni Misafiri: SalamAir

Bursa’nın Yeni Misafiri: SalamAir
0

Umman merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi SalamAir, bugün itibariyle Maskat-Yenişehir Havalimanı uçuşlarına başladı.

SalamAir; Bursa haricinde Trabzon ve Sabiha Gökçen uçuşlarını da sürdürecek. Tolga Özbek’in verdiği bilgiye göre SalamAir, Sabiha Gökçen’e yaptığı uçuşları arttırmak için Sabiha Gökçen’den ek slot hakkı istemiş fakat meydanın ek slot vermemesi nedeniyle Bursa’ya uçma kararı aldı.

Bugün yapılan ilk uçuş A321neo tipi uçakla yapıldı. İlk uçuştan 218 yolcu yer aldı. Uçuş Yenişehir’e vardığında su takı ile karşılandı. Ayrıca terminalde bir tören düzenlendi.

Umman’dan Yenişehir Havaalanı’na gelen turistleri Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ve beraberindeki heyet karşıladı.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Yenişehir için önemli bir gün öncelikle başta Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin’e Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yurt içi uçuşlarımız devam ederken bugünde Salı, Perşembe, Cumartesi günleri yurt dışı Umman seferlerimiz başladı. İlçemize ülkemize bu yeni seferlerin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, “Tarihiyle kültürüyle turizmiyle, evliyalar şehri Bursa’mızda bizlerde kendilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

SalamAir, Maskat-Bursa uçuşlarını Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri karşılıklı olarak icra edecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir