1. Anasayfa
 2. Haberler

BTA’dan Örnek Uygulama

BTA’dan Örnek Uygulama
0

TAV Havalimanları’nın yiyecek-içecek iştiraki BTA, İstanbul Havalimanı’ndaki operasyonunda başlattığı uygulamayı şirket geneline yaymaya hazırlanıyor.

Sekiz ülkede 17 havalimanında faaliyet gösteren BTA, şirket içi kaynakları değerlendirmek ve katılımcı yönetim anlayışını güçlendirmek üzere yeni bir uygulama başlattı.

İlk olarak İstanbul Havalimanı operasyonunda hayata geçirilen uygulamayla, çalışanlar kısım şefi pozisyonundaki yöneticilerini kendileri seçti.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur “Yapılandırılmış bir performans değerlendirme sistemine sahip şirketimizde, adaylığa kadar olan süreçte performans, deneyim, eğitim sonuçlarımızdan yararlanarak bir kısa liste oluşturduk. Aktif olarak çalışan 111 aşçı içinden 16 kıdemli usta değerlendirilmeye alındıve dördü seçim sürecine dahil edildi. Kısım şefi adaylarımız şirket içinde kendilerini tanıtmak üzere çalıştı. Ardından da kapalı oy sistemiyle, operasyonumuzda yer alan tüm çalışanlarımız seçime katıldı ve kısım şeflerini seçti. Ekip üyesi arkadaşlarımız üniformalarına, sosyal etkinlik tercihlerine ve vardiya düzeni değişimlerine de kendileri karar verebiliyor. İzmir ve Ankara işletmelerimizde de bu uygulamayı hayata geçiriyoruz” dedi.

BTA İstanbul Havalimanı’nda Tadında Anadolu, Tickerdaze, Yo Sushi, Brewmark, Enzo Pizzeria’nın da aralarında olduğu 10 markasıyla toplam 4.200 metrekarelik alanda hizmet veriyor. BTA İstanbul Havalimanı operasyonunda toplam 420kişi çalışıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir