1. Anasayfa
 2. Haberler

Brüksel’de gece uçuşlarına yasak

Brüksel’de gece uçuşlarına yasak
0

Belçika’da Brüksel Havalimanı’ndaki uçuşların neden olduğu gürültü kirliliğinin sınırlandırılmasını amaçlayan yasa önergesi kabul edildi. Acil durumlar haricinde Brüksel üzerinde akşam 22:00’den sabah 07:00’ye kadar uçuşlar yasaklanacak

Önergede ayrıca hükümetten sağlık, çevre ve ekonomi konularını dikkate alarak havalimanındaki hareketlere yıllık bir sınır koyması, modelleri ya da yaşları nedeniyle gürültü emisyonları belirli eşikleri aşan belirli uçak kategorilerini yasaklaması isteniyor.

Ayrıca, belediye meclisi hükümetten, mümkün olduğunca ve rüzgar standartlarına uygun olarak, nüfusun genel çıkarlarına, kamu sağlığına ve güvenliğine saygı göstermek amacıyla yoğun nüfuslu bölgeler üzerinde uçuşlardan kaçınma ilkesinin korumasını istiyor.

Önergede son olarak Federal Hükümete, prosedürlere uyulmasını sağlamak ve hava yollarını düzenleyen yönetmeliklere uyulmamasının yaptırıma tabi tutulmasını garanti altına almak için gerçekten bağımsız bir gözetim otoritesi kurması çağrısında bulunuluyor.

[via brusselstimes]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir