1. Anasayfa
 2. Haberler

Boris Johnson tatilini yarıda kesti, apar topar uçağa bindi

Boris Johnson tatilini yarıda kesti, apar topar uçağa bindi
0

İngiltere tarihinin en kısa başbakanlık serüvenini yaşayan Liz Truss’ın istifa etmesinden sonra önceki başbakan Boris Johnson’ın adı kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

İngiltere’de siyasi çalkantı bitmek bilmiyor

Liz Truss’ın baskılar sonucunda istifa karar almasından sonra gözler eski başbakan Boris Johnson’a çevrildi. Yeniden koltuğa oturmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıkan Johnson’ın Karayipler’de yaptığı tatili de kısa kestiği öğrenildi.İngiliz medya kuruluşu Sky News, Boris Johnson’ın İngiliz hava yolu şirketi British Airways’in uçağında görüntülendiği fotoğrafı paylaştı. Başbakanlık için Johnson’ın kendi seçtiği ekonomi bakanı Rishi Sunak ile kozlarını paylaşması bekleniyor.

İngiliz medyasına konuşan kaynaklar, Truss’ın Johnson’ı destekleyeceğini söylerken eski içişleri bakanı Suella Braverman’ın da Johnson’ın arkasında olacağını dile getirdi. Öte yandan parti içinde Johnson ile Sunak’ın barışması için de lobi yapıldığı öğrenildi.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Daily Telegraph da seçim yarışı ile ilgili dikkat çekici bir habere imza attı. Gazete Rishi Sunak’ın yarışa katılabilmesi için 99 vekilin desteğini aldığı ve yarışa katılmak için gerekli olan 100 oya da ilk ulaşacak aday olduğunu yazdı.

Gazetenin haberinde Johnson’a şu an 51 kişinin destek verdiği ve bir diğer aday olan Penny Mordaunt’a da 22 kişinin destek verdiği belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir