1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Bolat’tan Beklenen Aciklama

Bolat’tan Beklenen Aciklama
0

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Birkaç gün sonra 2023 yılını bitirip yeni bir yılı karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100’üncü, Türk Hava Yolları markamızın 90’ıncı yaşını kutladığımız bir mihenk taşını da geride bırakacağız. Geçtiğimiz 20 yıl zarfında filomuz, uçuş ağımız, bilançomuz ve hızlı büyüme performansımızla Ortaklığımızı sektörünün liderlerinden biri yapmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu başarıdaki en büyük pay sahipleri olarak büyük bir gayret ve özveriyle çalışan siz değerli arkadaşlarıma bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkemizin En Değerli Markası ve En Büyük Hizmet İhracatçısı olan Ortaklığımız, aynı zamanda Dünyada En Fazla Ülkeye Uçan Havayolu olarak kıtalar, halklar ve kültürler arasında köprüler kuruyor. Yeni hatlarımızla kanatlarımızı daha uzaklara açtığımız, sponsorluk yatırımlarımızla milyarlarca insana ulaştığımız, layık görüldüğümüz ödüllerle sektörümüze damga vurduğumuz ve performansımızla göz kamaştırdığımız 2023 yılının ardından yepyeni umut ve heyecanlarla sadece 2024’e değil, gelecek 10 yıla da “Merhaba” diyeceğiz.

‘Türkiye Yüzyıl’ına yakışır biçimde, bu 10 yıl zarfında sektörün zirvesine ulaşmak için stratejimiz ve planlarımız hazır. Hedeflerimize, hayallerimize, medeniyet ve tarihî mirasımıza yakışır şekilde çalışacak ve başarıya ulaşacağız.

Burada, 2023 yılının başarısı için sizlere daha önce söz verdiğimiz dört maaş başarı ödülü konusundaki son durumu da teyit etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere bu ödülün iki maaşlık kısmını sizlere takdim etmiştik. Kalan iki maaşı da 8 Ocak 2024 tarihinde maaslarınızla birlikte hesaplarınıza yatıracağız. Kabin ve kokpitte görev yapan arkadaşlarımızın maaş yapıları farklı olduğu için onlara bu sefere mahsus olmak üzere üç maaş ödeyeceğiz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi birlikte kazanmaya, kazandıkça da paylaşmaya devam edeceğiz.

Değerli Arkadaşlar,

Sizlere hatırlatmak istediğim bir husus daha var. Bizler aldığımız maaşlar, indirimli biletler gibi maddi, Türk Hava Yolları ailesi mensubu olmak gibi manevi sevinçlerden ziyade ülkemize, milletimize ve çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğine yaptığımız katkılardan dolayı gurur duyuyor ve daha fazlasını başarmak için çalışıyoruz. Bu coşkuyla, gelecek 10 yıl boyunca Türk Hava Yolları’nın ve iştirak şirketlerinin stratejik hedeflerini ve ülkemiz ekonomisine katkılarını anlattığımız “Butikten Zirveye 20 Yıl – Gelecek 10 Yıl” adlı kitabımıza da son halini vererek 2024 yılında halkımızın beğenisine ve istifadesine sunacağız.

Yüzlerce arkadaşımızın bilgi birikimiyle hazırlanan kitabımızı olabildiğince mükemmel hale getirme çabasındayız. Markamızın büyük atılımlar yaptığı, sektör ortalamasının üç katı hızla büyüdüğü son 20 yılda gözden kaçan olaylar, kararlar ve kilometre taşları olabilir. Bu olayları bulmada özellikle siz değerli çalışma arkadaşlarımızın araştırmaları ve anıları bizlere yardımcı olacaktır. Kitabın tanıtımı için oluşturduğumuz www.butiktenzirveye.com sitesinde sizlerin de katkı yapabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde kitabımızda yer alması gerektiğini düşündüğünüz, geçen 20 yıl zarfında kilometre taşı denecek çap ve önemdeki olayları detayları ile aktarabilir, elinizdeki görsel malzemelerle bu katkınızı zenginleştirebilirsiniz. Sitemizin tanıtımını içeren ve kullanımını anlatan kısa bilgilendirme videomuzu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Ortaya çıkacak kitapta emeği olan tüm arkadaşlarımızla hem eserin tanıtım töreninde bir araya gelecek hem de aralarından bir tanesini ilk Avustralya uçuşumuzda misafir edeceğiz. Kurum tarihimizin en dinamik dönemini satırlara döken bu esere, bu döneme şahitlik eden çok sayıda arkadaşımızın katkı sağlayacağına ve kitabımızı markamızın elde ettiği muazzam başarının eksiksiz bir belgesine dönüştüreceğine eminim.

Türk Hava Yolları ailesinin üyeleri olan sizlere 2023 yılında elde ettiğimiz başarılar için bir kez daha şükranlarımı sunuyor, yeni başarıları hep beraber kutlayacağımız nice yıllar diliyorum.

Prof. Dr. Ahmet Bolat
Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 4
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 23
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir