1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Bolat’tan Ankara ziyaretine ve THY iştirak şirketi Air Albania’ya dair paylaşım

Bolat’tan Ankara ziyaretine ve THY iştirak şirketi Air Albania’ya dair paylaşım
0

Ahmet Bolat’tan 20 Şubat Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın Ankara ziyaretine ve THY iştirak şirketi Air Albania’ya dair paylaşım.

Bolat: “Türk Hava Yollarının 17 iştirak şirketi arasında 3 tane de havayolu olduğu pek dikkat çekmez. Bunlar kuruluş tarihlerine göre SunExpress, Air Albania ve AJet’dir. Arnavutluk devletinin adını ve bayrağını taşıyan ve 19 Nisan 2019 tarihinde ilk uçuşunu yapan AirAlbania https://lnkd.in/d-KHqxt7 artık olgunluk seviyesine geldi ve belli bir piyasası oluştu. Şimdi büyüyüp genişleme zamanı geldi.

20 Şubat tarihinde Ankara’yı ziyaret eden Sayın Edi Rama ve üst düzey yetkililerle heyetlerimiz arası görüşmeler Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapıldı. Biliyorsunuz sayın Başbakanla geçen sene de NYC’de bir araya gelmiştik. Bu ziyaretinde ise Air Albania’nın gelecek uzun dönem stratejilerini karara bağladık. Daha güçlü bir finansal yapı kurulması ve pazara uygun büyüme konularında görüş birliğine vardık. Tiran İstanbul arasında Türk Hava Yollarının önemli bir iş ortağı olmaya devam ederken bu seneki 10 milyonluk Arnavutluk turizm rekorunu daha da büyütmek ve daha fazla rol almak konusunda bu iştirakimiz yakın zamanda aksiyonlar almaya başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın Başbakana bu şirketimize olan ilgileri ve katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarım.

Ben Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde hiç karşılama töreninde bulunmamıştım. Doğrusu bu kadar etkileneceğimi sanmıyordum. https://lnkd.in/dZws9PhG Bilmiyorum videoyu izlediğinizde siz ne hissedeceksiniz?”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir