1. Anasayfa
 2. Boeing

Boeing’in CEO’su Dave Calhoun, Senato’da İfade Verdi

Boeing’in CEO’su Dave Calhoun, Senato’da İfade Verdi
0

eoCalhoun duruşma başlangıcında, 2018 ve 2019 yıllarında yaşanan MAX kazası mağdurlarının da aralarında bulunduğu dinleyicilerden özür diledi

Ardından senatörlerin sorularını yanıtlayan CEO, Boeing’in şirket kültürünün “mükemmel olmaktan uzak” olduğunu söyledi.

Missouri Senatörü Josh Hawley, “Güvenlik prosedürlerini ortadan kaldırıyorsunuz. Çalışanlarınızı zor durumda bırakıyorsunuz. İşleri azaltıyorsunuz çünkü bu şirketten alabileceğiniz her türlü kârı almaya çalışıyorsunuz, Boeing’i soyup soğana çeviriyorsunuz.” dedi.

Hawley ayrıca, Calhoun’un geçen yılki 32.8 milyon dolar tutarındaki ücretinden defalarca bahsetti ve CEO’ya neden istifa etmediğini sordu.

CEO Calhoun ise “Senatör, bu işi sonuna kadar götüreceğim. Bu işi kabul ettiğim için gurur duyuyorum. Güvenlik sicilimizle gurur duyuyorum. Boeing çalışanlarımızla da gurur duyuyorum,” dedi.

Senatör Hawley, “Açıkçası, bence hala işinizin başında olmanız bir rezalet,” dedi.

CEO Calhoun, yıl sonuna kadar emekli olacağını belirtti fakat yerine birini bulmakta zorlandığı aktarılıyor. CEO’luk teklifi götürülen adaylar, teklifi geri çeviriyor.

Ne Olmuştu ❓

Şirketin MAX serisi 2 uçağı düşmüş ve 346 kişi hayatını kaybetmişti. Şirkette yaşanan birçok şaibeli olay ortaya çıkarken, bu sene başında Alaska Havayolları’nın Boeing MAX 8 tipi uçağından, seyir esnasında kapı tapası (door plug) kopmuştu. Yaşanan olaylar sonucu, aralarında birçok Boeing mühendisinin de bulunduğu gizli ihbarcı, şirketin güvenlik sorunlarını otoriteye bildirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir