1. Anasayfa
 2. HSM

Balıkesir Merkez Havalimanı’nda Yeni İhaleye Çıkılacak

Balıkesir Merkez Havalimanı’nda Yeni İhaleye Çıkılacak
0

Türkiye’nin atıl durumdaki havalimanlarından biri olan Balıkesir Merkez Havalimanı için yeni bir ihale düzenlenmesi kararlaştırıldı.

AeroNews24’ün edindiği bilgilere göre; Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı, pandemi öncesinde yapılan büyük yatırımlarla modern bir terminal binasına kavuşmuştu. Ancak, bu yatırım beklentileri karşılamadı. Havalimanı, pandemi öncesi ve sonrası dönemde herhangi bir havayolu şirketinin yolcu taşımacılığı yapmaması nedeniyle atıl kaldı. Havacılık sektöründe 2019 yılı “altın yıl” olarak kabul edilirken, Balıkesir Merkez Havalimanı’nda sadece 96 uçak trafiği kaydedildi. Sonraki yıllarda da bu rakamlar düşmeye devam etti; 2020’de 85, 2021’de 70, 2022’de 236 ve 2023’te sadece 132 uçak trafiği gerçekleşti. Bu yıllar boyunca havalimanı hiçbir yolcu ağırlayamadı.

DHMİ, Balıkesir Merkez Havalimanı için 5 Haziran 2024 tarihinde “Muhtelif Onarım İşleri” için bir ihale düzenleyeceğini duyurdu. Sözleşmenin imzalanmasından itibaren 15 gün içerisinde yer teslimi yapılacak olan bu ihale, havalimanının bakım ve onarım ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. İhale kapsamında yapılacak işlerin tamamlanma süresi ise 150 gün olarak belirlendi.

Kaynak: @aeronews24com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir