1. Anasayfa
 2. HSM

Bakan Karaismailoğlu: Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı metro hattımızı hizmete vereceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı metro hattımızı hizmete vereceğiz
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı metro hattımızı hizmete vereceğiz. Önümüzdeki günlerde Kayaşehir metro hattımızı bitirerek ülkemizin hizmetine sunacağız. İnşallah şubat ayı başlarında bu metromuzu açarak İstanbulluların hizmetine sunacağız.” dedi.

Önümüzdeki günlerde Kayaşehir metro hattımızı da bitirerek ülkemizin hizmetine sunacağız. Bu metro hattımız Başakşehir Metrokent devamında Kirazlı’ya kadar devam ediyor. Kirazlı’dan isterseniz otogar üzerinden Aksaray’a ulaşabilirsiniz. Veya devamında yine Bakanlığımız tarafından yapılmakta olan Kirazlı-Bakırköy metrosu ile birlikte hem E-5’e hem sahil yoluna, hem de Marmara’ya kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir metro hattı. Ayrıca  Kirazlı-Halkalı metrosuyla da entegre olabilecek önemli bir hattımız. İnşallah şubat ayı başlarında bu metromuzu açarak İstanbulluların hizmetine sunacağız.”

“Önümüzdeki günlerde metro açısından, raylı sistem açısından hareketli günleri Bakanlığımız İstanbul’a yaşatacak”

Yapımı devam eden diğer hatlarla ilgili de bilgi veren, bakanlıkça yapımı devam eden hatların da Kayaşehir’e entegre olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, şunları aktardı:

“Önümüzdeki günlerde metro açısından, raylı sistem açısından hareketli günleri Bakanlığımız İstanbul’a yaşatacak. Ocak ayının ortasında Kağıthane-Havalimanı hattımızı hizmete vereceğiz. Burası özellikle 32 kilometre uzunluğunda, İstanbul’un ulaşımının bel kemiği olacak, omurgası olacak önemli hatlardan bir tanesi. Onun için de hazırlıklarımızı devam ediyoruz, son aşamaya geldik. Diğer çalışmalarımız devam edecek. Yine bu yılın ikinci çeyreğindeyiz inşallah Kazlıçeşme-Sirkeci arasındaki hem raylı sistem hem de yaya odaklı kentsel ulaşım projemizi bitirerek İstanbulluların hizmetine sunacağız.”

[via AA]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir