1. Anasayfa
 2. Haberler

ATOR, Türkiye Bilet Fiyatları İçin Açıklama Yaptı

ATOR, Türkiye Bilet Fiyatları İçin Açıklama Yaptı
0

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan, Ekim ayı ortası itibariyle Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve bazı Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine uçak bileti fiyatlarının normale döneceğini belirtti.

Uçak bileti rezervasyonlarının dikkate alındığında 15 Ekim’den itibaren Türkiye’ye uçak bileti fiyatlarının eski haline geri dönmeye başladığını kaydettiklerini vurgulayan ATOR Başkan Yardımcısı, “Şu günlerde maliyeti 170 bin rubleye ulaşan Moskova – İstanbul uçuşu için Aeroflot kişi başı tek yön uçak bileti 33 bin 200 rubleden satılıyor. Aynı zamanda Dubai’ye biletler 72 bin 500 rubleye geriledi” diye konuştu.

Şu anda yurt dışı uçuşlara olan talebin zirvede olduğuna vurgu yapan Muradyan, 1 Ekim 2022’den itibaren uçuş fiyatlarında düşüş beklenebileceğini aktardı.

Uzman, 28 Eylül’de Moskova’dan İstanbul’a tek yön uçuşun 178 bine ulaştığına dikkat çekerken, Dubai’ye aktarmalı bir uçuşun kişi başı tek yön maliyetinin de 173 bin 200 rubleye ulaştığını söyledi.

ATOR’a göre Moskova’dan Türkiye, BAE ve Kazakistan’a direkt uçuşlar için Eylül ayı sonuna kadar uygun bilet bulunmadığı da kaydedildi.

Yakın zamanda Rusya’da turizm haberleriyle tanınan Tourdom.ru portalında yer alan haberde, acilen yurt dışına çıkmak isteyen Ruslara özel jet kullanması veya iptal edilen paket turları satın almaları teklif edilmişti.

Kısmi seferberlik sonrası uçak biletlerinin neredeyse otomobil fiyatlarına yaklaştığı iddia edilen haberde, Yamal Airlines’ın Moskova – İstanbul uçağı için biletlerin tek kişi için 508 bin rubleye satıldığı vurgulanmıştı.

Kaynak: Turizm Günlüğü

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir