1. Anasayfa
 2. Haberler

Arızalı perde nedeniyle rötar – British Airways

Arızalı perde nedeniyle rötar – British Airways
0

British Airways’in Sevilla-Londra uçuşu, Business class ve Ekonomi yolcularını ayıran perdedeki bir arıza nedeniyle yaklaşık bir buçuk saat rötar yaptı.

Sevilla’dan Londra Gatwick’e giden uçaktaki yolcular Pazartesi günü öğleden sonra Standard’a yaptıkları açıklamada “hiç bu kadar saçma bir şey duymadıklarını” söylerken, uçak üç saatten biraz fazla gecikmeyle havalandı.

Uçuş Sevilla’dan yerel saatle 11.30’da (İngiltere’de 10.30) kalkacaktı ancak 14.45’e (İngiltere’de 13.45) kadar kalkmadı.

BA, gecikmenin büyük bir kısmının sisli hava koşullarından kaynaklandığını, bu nedenle uçağın Sevilla’ya yerel saatle 12.30’a kadar – kalkışından bir saatten fazla bir süre sonra – inemediğini, perdeyle ilgili sorunun ise güvenlikle ilgili olduğunu vurguladı.

Bir sözcü şunları söyledi: “Uçağın bir önceki yolculuğunda görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle alternatif bir havalimanına yönlendirilmesinden kaynaklanan uçuş gecikmesi için müşterilerimizden özür diledik. Uçak şu anda Sevilla’dan kalkmış bulunuyor.”

Şaşkına dönen yolculara başlangıçta gecikmenin sisli hava nedeniyle olduğu söylendi, ancak daha sonra personel tarafından ekonomi ve birinci sınıfı ayıran bir perdeyle ilgili bir sorun nedeniyle başka bir gecikme olduğu söylendi.

Yere indirilen uçaktaki yolculardan biri Standard’a yaptığı açıklamada, “Yolcular çok öfkeliydi ve perdenin kesilmesini önerdiler,” dedi.

“Tüm yolcular sadece sınırlı yiyecek seçeneklerinin bulunduğu biniş kapısı alanında mahsur kaldı. Tekerlekli sandalye kullananlar uçağa alındı, sonra tekrar indirildi ve sonra tekrar bindirildi.”

Yolculara, gecikmeye arızalı bir perdenin neden olduğu söylendi.

[via dailymail co uk]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir