AnadoluJetTürk Hava Yolları

AnadoluJet‘in Ankara-Bişkek uçuşları başladı.

AnadoluJet, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek ile Ankara arasındaki uçuşlarına başladı.

İki başkent arasındaki tarifeli uçuşlar ilk etapta haftalık 4 ve sonrasında da haftalık 7 sefer olarak icra edilecek.

İlk uçuş dolayısıyla havalimanında su takı ile karşılama yapıldı.

İlk uçuşta Boeing 737 tipi uçak kullanıldı.

Anadolu’yu dünyaya bağlayan Türk Hava Yolları’nın başarılı markası AnadoluJet, Kırgızistan’ın tarihi şehri Bişkek’i uçuş ağına dahil etti.

2 Haziran 2023 itibarıyla Ankara Esenboğa Havalimanı ve Manas Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklıgerçekleşecek uçuşlar haftanın 4 günü icra edilecek. Bu yenihatla birlikte Anadolujet, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndanyurt dışına uçtuğu nokta sayısını 25’e yükseltmiş oldu. Ayrıca1 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında ise mevcut frekans sayısını 4’ten 7’ye çıkaracak.

Hat açılışına ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Ticari) Kerem Sarp “Tüm misafirlerine güvenli seyahati uygun fiyatla sunmak üzere hayata geçen AnadoluJet markamız bu yolda 15 yılı geride bıraktı. Türk Hava Yolları’nın kanatları altında başlayan bu yolculuğu, şu anda İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve Antalya Havalimanı merkezli uçuşlarımızla yurt içi ve yurt dışında toplam 31 ülke, 92 havalimanı ile 170 hatta uçuşlarını icra etmekte. Bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdiğimiz Ankara-Bişkek seferleriyle Türkiye ile Kırgızistan arasında gelişen turizme AnadoluJet markamızla da katkı sağlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Bişkek, sahip olduğu mimari yapıları ve mozaik kültürüyle gezginlerin buluşma noktası olarak ön plana çıkıyor. Kentin merkezinde yapılan festivaller ve sokak şenlikleri, şehri adeta uyumayan bir şehre dönüştürüyor. At sütü tedavi merkezleriyle bilinen Çunkurçak Vadisi ise, yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu