1. Anasayfa
 2. Haberler

Amasya Merzifon Havalimanı Yeni Terminal Binası Hizmete Alındı

Amasya Merzifon Havalimanı Yeni Terminal Binası Hizmete Alındı
0

Amasya Merzifon Havalimanı yeni terminal binası Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı törenle hizmete girdi.

Amasya’nın büyüdüğünü ve geliştiğini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, havayolu ulaşımına talebin de gittikçe arttığını söyledi.

Karaismailoğlu, “İncelemelerimiz gösterdi ki; mevcut havalimanı bu ihtiyacı karşılayamayacak durumda. Biz de hemen çalışmalara başladık. Günümüz şartlarına uygun, Amasya’ya yakışan yeni bir terminal binası inşa ettik. Yıllık yolcu kapasitesini 700 bin yolcunun üzerine çıkarttık. Check-in salonunu genişlettik ve banko sayısını 6’ya çıkardık. Amasya’nın geleceği için, Amasyalı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için ulaşımın her modunda dev yatırımlar yapıyoruz. ‘Vur kazmayı dağa Ferhat çoğu gitti azı kaldı’ diyerek başladığımız birçok ulaşım projesinde bizlere feyz veren ‘Ferhat’ta Amasya’nın bağrından çıkmıştır. Bu devrin Ferhat’ları da biziz. Amasya’ya yaptığımız önemli bir karayolu yatırımımız da kuşkusuz ‘Amasya Çevre Yolu’dur. 25 Mayıs 2020’de Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde açtığımız çevre yolumuzu,11,3 kilometrelik bölünmüş yol standardında tamamladık. Çevre yolunun hizmete girmesiyle, şehir içi ulaşımı rahat bir nefes aldı, Amasyalı rahatladı. Şehirlerarası geçiş mesafesi 2 kilometre, şehir geçiş süresi de 30 dakika kısaldı” diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, “Ülkemizin de Amasya’nın da Çorum unda ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Düşlediğimiz güzel günleri hep birlikte inşa edeceğiz. Merzifon Havalimanı’ndan her gün İstanbul Havalimanı seferlerimiz var. 1 Ocak itibariyle de Sabiha Gökçen Havalimanı seferlerimiz başlayacak” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir