1. Anasayfa
 2. Airbus

Almanya’nın Tatil Havayolu İlk A330neo’sunu Teslim Aldı

Almanya’nın Tatil Havayolu İlk A330neo’sunu Teslim Aldı
0

Almanya merkezli Condor, ilk A330-900 Neo tipi uçağını dün itibariyle filosuna kattı. Dün Airbus’ın Toulouse kentinde Condor ve Airbus tarafından bir organizasyon düzenlendi.

İlk uçağa D-ANRA tescili verilirken, uçak yeşil plaj şemsiyesi renk düzeninde boyandı. Condor filosunda artık rengarenk plaj şemsiyesi desenli uçaklar yer alıyor. Şirket A330neo uçağı ile ilk ticari uçuşunu Almanya’dan Mauritius Adası için planladı.

Fotoğraf: Airbus

310 YOLCU KAPASİTELİ

Tatil havayolu, A330neo uçağını 30 Business, 64 Premium Ekonomi ve 216 Ekonomi sınıfı koltuk olarak dizayn etti. Ayrıca uçakta Airspace kabin yer alacak. Airspace kabinde daha geniş baş üstü dolapları, daha aydınlık bir kabin ve daha teknolojik uçak içi eğlence sistemleri yer alıyor.

UÇAK TESLİMATA HAZIRLANIRKEN DUVARA ÇARPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde uçağın test faaliyetleri sonrası park pozisyonuna çekilirken, uçağın kanat kısmı fabrikada yer alan bir binaya çarpmıştı. Havayolu, sağ kanatçıkta yapılan onarımın ardından uçağın teslim alındığını ve teslimat zamanında biraz gecikmenin yaşandığını duyurdu.

FİLOYA 18 ADET NEO KATILACAK

Condor, 2024 yılının sonuna kadar 18 adet A330neo tipi yolcu uçağı teslim almayı hedefliyor. Bu uçaklar şirketin filosunda emekli edilmeye başlanan B767 uçaklarının yerine geçecek. İkinci A330neo ise önümüzdeki ay filoya dahil olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir