1. Anasayfa
 2. Haberler

Almanya’nın Talebi Türkiye Havalimanlarını Etkiler mi?

Almanya’nın Talebi Türkiye Havalimanlarını Etkiler mi?
0

Almanya zorda olan havalimanları için Türkiye’den personel takviyesi planlarken bu durumun Türkiye’deki havalimanlarına etkisi merak ediliyor.

Almanya zorda olan havalimanları için Türkiye’den personel takviyesi planlarken bu durumun Türkiye’deki havalimanlarına etkisi merak ediliyor. Türkiye’nin 2022’de havayolu istatistiklerinde 2019’u yakalaması bekleniyor. Almanya, havalimanlarında yaşanan kriz için çözümlerden birini de Türkiye’de arıyor.

Uzun süredir personel eksikliği nedeniyle havalimanlarında aksaklıklar yaşanan Almanya’ya bu kapsamda Türkiye’den 2 bin yer hizmetleri personelinin götürülmesi planlanıyor. Bu kapsamda Türk personellere vize işlemlerinde kolaylık sağlanması kararlaştırılırken sürecin hızlanması için de yeni adımlar atılması bekleniyor.

Ancak Türkiye’nin havalimanlarında çalışan personellerin Almanya’ya gitmesi bu konuda Türkiye’deki havacılık sektörünü de kısmen zora sokabilir.

Zira bu yaz döneminde Türkiye’deki havalimanlarında da ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Üstelik önümüzdeki aylarda da hem yabancı hem de yerli turistlerin bu hareketliliği devam ettirmesi bekleniyor. Daha önce bu konuda yapılan açıklamaların çoğu Alman makamlarından geliyordu.

Türkiye’de havacılık alanında hizmet veren şirketler bu konuda bir bilgi sahibi olmadıklarını paylaşırken süreci yakından izlediklerini belirtti. (sondakika)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir