1. Anasayfa
 2. Haberler

Aletli İniş Sistemi Kurulumunda Hakkari Çevre Halkı ile Gerginlik Yaşandı

Aletli İniş Sistemi Kurulumunda Hakkari Çevre Halkı ile Gerginlik Yaşandı
0

Son dönemde hava koşullarına bağlı uçuş iptalleriyle gündeme gelen Hakkari Selahattin Eyyubi Havalimanı’na yakın bir zamanda aletli iniş sistemi (ILS) kurulumu için çalışmalar başlamıştı.

Bugün ILS kurulumu için arazi ölçümüne gelen ekipler ile çevre halkı arasında gerginlik yaşandı. Halk, çevreye zarar vereceğini düşünerek kurulum yapılmasını istemedi. Olayların büyümesi üzerine bölgeye takviye güvenlik ekipleri çağırıldı.

Çok Önemli GÜNCELLEME

Konuyla ilgili detaylar elimize ulaştı. Aldığımız bilgilere göre olayda ciddi bir provakasyon söz konusu.

Bu arazide ILS kurulumu için devlet tarafından kamulaştırma bedellerinin ödenmesine rağmen bazı gruplar gecekondu şeklinde yerleşimler yaparak, kamulaştırılmış alan içinde işgalde bulundu. Bu kişi ve gruplar gün içinde ILS kurulumu için arazi ölçümüne gelen DHMİ ekiplerine de zorluk çıkardı. Olay yerine derhal emniyet güçlerimiz geldi ve ölçüm işlemlerinin tamamlanması sağlandı.

Son dönemde hava koşullarına bağlı uçuş iptalleriyle gündeme gelen Hakkari Selahattin Eyyubi Havalimanı’na yakın zamanda aletli iniş sistemi (ILS) kurulumu için çalışmalar başlamıştı. Devletin Hakkari uçuşlarının aksamaması için yaptığı bu çaba bir grup tarafından engellenmeye çalışıldı ancak emniyet güçlerinin de desteği ile DHMİ personelleri görevini tamamladı.

Bir grubun burada yapmış olduğu eylemin kabul edilebilir bir yanı bulunmamakta.

Görüntü: Yüksekova Halkın Sesi (IG)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir