1. Anasayfa
 2. Corendon Airlines

Alanya Gazipaşa’da Corendon Uçağı Pistten Çekildi

Alanya Gazipaşa’da Corendon Uçağı Pistten Çekildi
0

#sondakika Alanya Gazipaşa’da Corendon Uçağı Pistten Çekildi

Sabah saatlerinde Corendon Havayolları’nın 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının #XC1031 Köln – Alanya Gazipaşa inişinde ön tekeri patlamış uçak ön dikme üzerine inmişti. Yolcular tahliye edilmiş ve herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Uçak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün Antalya’dan gelen ekiplerinin yardımıyla yapılan titiz çalışmalar sonucu pistten çekildi ve aprona park edildi. Pistte şu sıralar FOD kontrolü yapılıyor. İlerleyen saatlerde notamlı olan pistin açılması ve Alanya Gazipaşa operasyonlarının başlaması bekleniyor.

Bilgi:FOD nedir?
FOD, havacılıkta “Yabancı Madde Zararları”nı ifade eder. Genellikle havalimanlarında, pistlerde ve apronlarda uçaklara zarar verebilecek herhangi bir yabancı madde veya nesne için kullanılır. Bu, uçak motorlarında veya diğer kritik bileşenlerde hasara neden olabilecek taşlar, parçalar, araç parçaları veya hatta kuşlar gibi unsurları içerebilir. FOD, uçuş güvenliğini tehlikeye atabileceği için havacılık endüstrisinde ciddi bir endişe kaynağıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir