1. Anasayfa
 2. Haberler

Air Serbia, İstanbul’a En Fazla Uçan Avrupalı Havayolu Olacak

Air Serbia, İstanbul’a En Fazla Uçan Avrupalı Havayolu Olacak
0

2019 yılında haftalık 3 frekans ile Belgrad-İstanbul arasında uçuşlara yeniden başlayan Air Serbia, bu kış sezonunda uçuş sayısını sayısını arttıracak.

Sırp havayolu, iki şehir arasında haftalık 10 uçuş düzenliyor. Şirket 7 Kasım’dan itibaren uçuş sayısını haftalık 17’e çıkaracak. Şirket böyle İstanbul’a en fazla uçuş Avrupalı havayolu olacak.

Yine Türk Hava Yolları’nın bu hatta haftalık 21 uçuş bulunuyor. THY, ayrıca Ankara’dan Belgrad’a haftalık 2, Pegasus Havayolları ise haftalık 4 uçuş sunuyor.

Air Serbia ve THY arasında kod paylaşım anlaşması bulunuyor. İki şirket, bu anlaşma ile yolcularına çok sayıda alternatif sunabiliyor. Air Serbia başkent Belgrad dışında, Niş ve Kraljevo’dan İstanbul’a haftalık iki uçuş düzenlemeye devam edecek.

Air Serbia CEO’su: “Birkaç yıllık bir aradan sonra, Aralık 2019’da Air Serbia, İstanbul uçuşlarına yeniden başladı. Sadece üç yıl içinde ve COVID-19 pandemisine rağmen, Türk Hava Yolları ile yaptığımız işbirliği sayesinde günde sıfırdan olası üç uçuşa ulaştık. Air Serbia, kış sezonunda Belgrad’dan haftada 17 uçuş dışında, Türkiye’nin en büyük şehrine Kraljevo-Morava ve Niş’ten haftada iki uçuş gerçekleştirecek. İstanbul’un ötesine odaklanarak, Belgrad ile Türkiye’nin başkenti Ankara arasındaki haftalık seferleri artırmak amacıyla Türk Hava Yolları’nın yan şirketi AnadoluJet ile ortak uçuş işbirliğimizi genişletmeye devam ediyoruz. Air Serbia ve Türk Hava Yolları, iki ülke arasındaki bağlantıyı daha da geliştirmek için ortaklıklarını Belgrad ve İzmir arasındaki uçuşları da içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.”

Kaynak: Simple Flying

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir