1. Anasayfa
 2. Haberler

Air Canada yolcunun kedilerini, yolcuyu uçağa almamasına rağmen gönderdi.

Air Canada yolcunun kedilerini, yolcuyu uçağa almamasına rağmen gönderdi.
0

Abbas Zoeb, 6 Temmuz’da Air Canada ile Toronto’dan San Francisco’ya uçuşu için check-in yapmıştı, ancak seyahat planları, vize sorunları nedeniyle uçağa alınmadığı için iptal edildi.

Ancak daha büyük bir sorun ortaya çıkmıştı; iki kedisi Mimi ve Bubba yine de San Francisco’ya gönderildi. Zoeb, Insider Air Canada’nın “hiçbir koşulda” kedilerinin onsuz uçmayacağını, ancak bagajının uçabileceğini söylediğini belirtti. Saatlerce bekledikten sonra, kedilerin gerçekten de onsuz ABD’ye gönderildiği söylendi.

Daha da kötü olan ise , Zoeb, Air Canada’nın daha sonra San Francisco’ya gitmeyi denemesini veya şehirdeki birinden kedileri onun için almasını istediğini önerdiğini aktardı. Zoeb doğal olarak “Bu çok saçma ve onları alacak kimsem olmadığını söyledim” dedi.

Abbas’ın kedileri Mimi ve Bubba, 15 saatten fazla bir süre boyunca bir köpek kulübesinde kaldı.
15 saatten fazla bir süre sonra, Zoeb sonunda Toronto havalimanı’nda iki kediyle tekrar bir araya geldi.

Zoeb, “Evcil hayvanlarıma atılmış bagaj gibi davranıldı ve bunca zaman kimse nerede olduklarını söyleyemediği için endişe içindeydim.” dedi ve ekledi “Evcil hayvanlarımla buluştuğumda gözle görülür şekilde yorgun ve hasta hissediyorlardı. İkisi de hapşırıyordu.”

Havayolu şirketi artık, evcil hayvanlarıyla uçmak isteyen yolcuların artık onları el bagajı olarak uçağa almaları veya Air Canada Cargo ile göndermeleri gerektiğini söylüyor.

Zoeb, “Herhangi bir evcil hayvan ebeveyninin benim yaşadığımı yaşamasını istemediğim için hiçbir yere evcil hayvan kargo yapmayacaklarına sevindim,” diye ekledi.

Toronto Pearson havalimanında evcil hayvanların kaosa sürüklenmesinin ilk olmadığı belirtildi.

Insider’ın bildirdiğine göre , bu ayın başlarında, Kanada’nın en işlek havalimanında yaklaşık 21 saat boyunca kayıp bagajlar arasında bırakılan bir köpek “travma” geçirdi . Kayıp köpeğin sahibi Jena Butts, CTV News’e, köpeği Winston’ın diğer çantalarla birlikte gelmemesi üzerine havalimanı personelinin ona eve gitmesini tavsiye ettiğini söyledi.

Air Canada, geçen ay içinde bir yolcunun ölü ebeveynlerinin küllerini içeren bir çantayı kaybetmekle havayolunu suçlamasıyla birlikte, bagaj kaybı şikayetleriyle karşı karşıya kaldı .

Toronto meydanda çalışan bir Air Canada ramp personeli Insider’a, bu yazki seyahat kaosunun, havayolu için çalıştığı altı yılda gördüğü “en kötü durum” olduğunu söyledi.

Air Canada Insider’a şunları söyledi: “Küresel hava taşımacılığı endüstrisi şu anda havalimanı kapasite sorunları, havalimanı tarafından yönetilen bagaj sistemleri ve yolcu tarama, gümrük ve hava navigasyonu gibi hizmetlerin üçüncü taraf sağlayıcılarıyla ilgili sorunlar nedeniyle zorlanıyor. Bu ortaklar ve hükümetler, havayollarının performansını etkilediği için bu sorunları çözmek için de sorumlular”

[via Business Insider]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir