1. Anasayfa
 2. Air Astana

Air Astana’ya APEX 5 Yıldız Ödülü

Air Astana’ya APEX 5 Yıldız Ödülü
0

Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air Astana APEX ödülüne layık görüldü

Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX), 20 Eylül 2023 tarihinde Los Angeles’ta düzenlenen törenle Air Astana’yı büyük havayolu kategorisinde beş yıldızla ödüllendirdi.

Havayolu şirketi bu ödülle birlikte dokuzuncu kez APEX ödülüne layık görülmüş oldu.

Air Astana Uçak İçi Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelena Obukhova, “APEX Ödülü, Air Astana’nın uçak içi hizmetlerinin üstün kalitesinin bir ölçüsü ve müşteri deneyiminin sürekli iyileştirildiğinin bir göstergesidir” dedi.

APEX ödülü, dünyanın en yüksek puanlı seyahat uygulaması olan TripIt ile ortaklaşa gerçekleştirilen bağımsız yolcu değerlendirmelerine dayanmaktadır. 2024 Ödülü için yolcular 600’den fazla havayolundaki yaklaşık bir milyon uçuşu beş kategoriyi kapsayan beş yıldızlı bir ölçekte değerlendirdi: koltuk konforu, uçak içi hizmet, yiyecek ve içecekler, eğlence sistemi ve Wi-Fi hizmeti.

APEX/IFSA CEO’su Joe Leader ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi “APEX sadece havayolu sektörünün en iyilerinin durmak bilmeyen azim ve özverilerini kutlamakla kalmadı, aynı zamanda hava ulaşımının ve yolculuğun geleceğini tartışmasız bir şekilde yeniden tanımlayan cesur vizyonerleri de selamladı. Bunlar sadece havayolları ve önde gelen tedarikçiler değil, benzeri görülmemiş zorluklar karşısında sadece uyum sağlamakla kalmayan, aynı zamanda uçma şeklimizde devrim yaratan devler ve öncülerdir. Muazzam yatırımları oyunun kurallarını değiştiren teknolojilere ve çığır açan sürdürülebilir uygulamalara yönlendirdiler. Bir milyondan fazla yolcunun oylarıyla alkışlarla desteklenen bu havacılık liderlerini sadece takdir etmiyoruz. APEX ve IFSA olarak hepimiz onların yılmaz ruhunu selamlıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir