1. Anasayfa
 2. Haberler

Air Astana, Bölgedeki EASA Onaylı İlk Uçuş Eğitim Merkezini Açtı

Air Astana, Bölgedeki EASA Onaylı İlk Uçuş Eğitim Merkezini Açtı
0

Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air Astana, başkentte yeni bir uçuş merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Merkez, Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından bölgede onaylanan ilk eğitim merkezi oldu. Yeni merkez, havayolunun personel eğitimlerinde dışa olan bağlılığını azaltmaya yardımcı olacak ve ayrıca Orta Asya’daki havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlayacak.

Eğitim merkezinde pilot ve aday pilotlar için tüm koşullarda uçuş yapmaya olanacak sağlayacak uçuş simülatörleri bulunuyor. L3 Harris Reality Sevenuçuş simülatörleri adaylara en gerçekçi eğitim ortamını sunacak. Tesis, 7/24 hizmet verecek şekilde dizayn edildi. Burada yaklaşık 500 pilotun eğitim görmesi bekleniyor.

Yıl sonuna kadar Kabin Acil Durum Tahliye (CEET) ve Gerçek Yangınla Mücadele (RFFT) simülatörlerinin de kullanıma sunulması bekleniyor.

Air Astana CEO’su Peter Foster, “Air Astana’nın yeni Uçuş Eğitim Merkezinin açılışı, uçuş personeli performansının en yüksek standartlarını sağlamaya yönelik stratejik bir kararlılığı ortaya koyuyor ve aynı zamanda gelecekte büyürken Kazakistan’ın hava taşımacılığı endüstrisine yeni girenlerin istikrarlı akışını da artırıyor. Yeni tesisin yalnızca Air Astana için son derece uygun maliyetli bir kaynak olmakla kalmayıp aynı zamanda Kazakistan’ın uçuş eğitiminde bölgesel bir lider haline gelmesiyle sonuçlanacağından eminim.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir