1. Anasayfa
 2. Haberler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 16,5 milyon TL’ye Uçak Kiraladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 16,5 milyon TL’ye Uçak Kiraladı
0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  5 Ocak 2023 ile 5 Ocak 2024 tarihleri arasında kullanılmak üzere 16 milyon 510 bin TL’ye hava aracı kiraladı.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hava aracı kiralanmasına yönelik düzenlemeyi planladığı ihalenin onayını 26 Aralık’ta aldı. İhale, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü koordinesinde 29 Aralık’ta gerçekleştirildi.

Bakanlığın, 21 milyon 749 bin 999 TL yaklaşık maliyet hesabı çıkardığı ihaleye iki şirket ilgi gösterdi. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleşen ihale ‘pazarlık’ yöntemiyle yapıldı. Teknik şartnameyi iki şirket inceledi ancak bir şirket teklif sundu.

Bakanlık bünyesinde oluşturulan ihale komisyonu, ihaleye verilen tek teklif üzerinde değerlendirmelerde bulundu. İhalede nihai karar ise 5 Ocak’ta verildi. 5 Ocak’ta Bakanlık ile Pan Havacılık ve Ticaret Anonim Şirketi arasında sözleşme imzalandı.

Sözleşmenin maliyeti kayıtlara, 16 milyon 510 bin TL olarak geçti. İhale kapsamında kiralanan hava aracının 5 Ocak 2023 ile 5 Ocak 2024 tarihleri arasında kullanılacağı belirtildi.

ŞİRKETİN FİLOSUNDA JET DE VAR

Bakanlığın hava aracı kiraladığı şirketin internet sitesine göre, uçak kiralama hizmeti için şirketin filosunda tek bir model uçak bulunuyor. Şirketin kataloğunda, 2005 model Cessna Citation 550 Bravo model jetin kiralama hizmetlerinde kullanıldığı belirtiliyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir