1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

ABD’li JetBlue En Ucuz Biletlerine Ücretsiz Kabin Bagajı Ekleme Kararı Aldı

ABD’li JetBlue En Ucuz Biletlerine Ücretsiz Kabin Bagajı Ekleme Kararı Aldı
0

JetBlue Havayolları en ucuz biletleri olan Blue Basic sınıfında normalde 1 adet kişisel çantaya (kol çantası, bilgisar çantası) izin veriyor. Uçak içerisine kabin bagajı getirmek durumundaysa ek ücret talep ediliyor. JetBlue, Blue Basic bilet sınıfını ilk kez 2019’da tanıtmıştı ve bu sınıf, daha düşük fiyatlı bir seçenek olarak bagajsız seyahat etmeyi tercih eden yolcular için sunulmuştu. Ancak, yolcuların bu sınıfla ilgili en büyük şikayetlerinden biri, kabin bagajı için ekstra ücret alınmasıydı.

Şirket yeni aldığı kararla 6 Eylül itibariyle Blue Basic sınıfı ile seyahat eden yolcularına ücretsiz kabin bagajı sunacağını duyurdu. JetBlue CEO’su Robin Hayes, bu değişikliğin yolcu deneyimini iyileştirme ve rekabet gücünü artırma amacı taşıdığını belirtti.

Türkiye’de böyle bir uygulama var mı? Pegasus geçtiğimiz aylarda bu uygulamayı başlatmıştı ve “light paket” adını vermişti. Sadece dış hatlarda uygulanan sınıfta yolcu en ucuz bileti aldığı takdirde sadece kisisel çanta getirme hakkına sahip oluyor. Kabin bagajı içinse ek ücret talep ediliyor.

#reklam | marka geçtiği için

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir