1. Anasayfa
 2. Haberler

ABD meydanlarında rekor

ABD meydanlarında rekor
Hartsfield-Jackson Atlanta Meydanı REUTERS/Elijah Nouvelage
0

ABD havalimanlarında pandemi sonrası toparlanma

Haftasonu, 2020’de başlayan pandemiden bu yana ABD havalimanları yoğunlukta rekor kırıyor

Ulaştırma Güvenliği İdaresi tarafından Cumartesi günü yayınlanan rakamlara göre, yaklaşık 2,49 milyon yolcu Cuma günü ABD meydanlarında güvenlik kontrol noktalarından geçerek, önceki pandemi dönemi rekoru olan 2,46 milyonu aştı.

Artan rakamlar, tatil amaçlı seyahat edenlerin artan fiyatlar, COVID-19’un devam eden yayılması veya tekrarlayan uçuş gecikmeleri ve iptalleriyle ilgili endişelerle uçmaktan vazgeçmediğini gösteriyor.

Cuma günkü yolcu hacmi, geçen yıl 1 Temmuz’a göre %13’lük bir artışa işaret etti. Böylelikle 2019’daki 2.35 milyon rekoru da kırılmış oldu.

ABD hava yolculuğunun pandemi öncesi koşullara ne kadar yakın olduğunu gösteren daha açıklayıcı bir işaret olarak, 1 Temmuz’da sona eren yedi gün boyunca ortalama 2.33 milyon yolcu iç meydanlarındaki güvenlik kontrol noktalarından geçti. Bu, yedi günlük ortalamaya yakındı. TSA’ya göre, aynı 2019 döneminde yaklaşık 2.38 milyon yolcu.

Ancak havayolları, personel kıtlığı ve bazı tatilleri kabus gibi çilelere dönüştüren tekrarlayan uçuş gecikmeleri ve iptal dalgalarıyla sonuçlanan çeşitli diğer sorunlar arasında artan talebe ayak uydurmak için mücadele ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir