1. Anasayfa
 2. Haberler

ABD’de, 53 köpek bulunan uçak düştü.

ABD’de, 53 köpek bulunan uçak düştü.
0

WTMJ-TV Milwaukee’nin haberine göre, risk altındaki 53 sahiplenilebilir köpeği New Orleans’tan çeşitli barınaklara taşıyan uçak, Salı günü Milwaukee’nin yaklaşık 40 dakika dışındaki Pewaukee’de bulunan Western Lakes golf sahasına acil iniş yaptı.

Tüm köpekler ve uçaktaki üç kişi yaralandı ve hiçbiri hayati tehlike arz etmiyor.

Waukesha County’deki Human Animal Welfare Society’nin organizasyonel gelişim direktörü Maggie Tate-Techtmann, “Sanırım olay yerine giderken hepimiz neye varacağımızdan emin değildik ama herkesin güvende olduğu için çok minnettarız” dedi.

İnsan Hayvan Refahı Derneği, tüm köpeklerin şu anda veteriner gözetimi altında olduğunu söyledi.

Uçak, pistteki ağaçların arasından geçtikten sonra ağır hasar gördü. Kanatlar tamamen koptu ve yaklaşık 300 galon yakıt döküldü.

Uçağın düşme sebebinin ne olduğu belli değil. Kaza Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu ve Federal Havacılık İdaresi tarafından soruşturuluyor.

İlk müdahale ekipleri, golf sahasındaki işçilerin insanların ve köpeklerin enkazdan kaçmasına yardımlarını tamamlamasının ardından merkezi saatle sabah 9’da olay yerine ulaştı.

Lake Country Fire and Rescue’dan Matthew Haerter, “Bu, ağaçların arasından geçtikleri nispeten feci bir inişti” dedi.

Haerter sözlerine şunları da ekledi: “Pilot ve yardımcı pilotu uçağı yere indirerek harika bir iş çıkardılar.”

Tate-Techtmann, köpeklerin sahiplendirilmesinin planlandığı gibi devam etmesi gerektiğini, ancak Refah Derneği’nin mali kaynaklarının evcil hayvanların bakımına yardımcı olmak için gerilediğini söyledi. Dernek, hayvanların tıbbi masraflarını ve ek malzemelerini karşılamak için bir bağış kampanyası başlattı.

[via theguardian]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir