1. Anasayfa
 2. Haberler

A350’Ye Sahip Havayolu B787 Siparişi Verdi

A350’Ye Sahip Havayolu B787 Siparişi Verdi
Fusion x64 TIFF File
0

China Airlines 16 adet kesin sipariş 8 adet ise opsiyon olmak üzere Boeing ile 24 adet 787-9 için anlaşmaya vardı.

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen China Airlines Başkanı Hsieh Su-Chien, “Filomuzu daha modern, yakıt tasarruflu uçaklarla geliştirmeye devam ederken, 787-9 Dreamliner’ı operasyonlarımıza dahil etmekten heyecan duyuyoruz. Son teknoloji harikası 787’yi filomuza eklemek, karbon emisyonlarını azaltmamıza yardımcı olurken aynı zamanda müşterilerimize eşsiz konfor deneyimi sunuyoruz. Filo modernizasyonuna yaptığımız sürekli yatırım, sürdürülebilirlik çabalarımızın temel taşıdır. 787’nin sınıfının en iyisi verimliliği ve düşük işletme maliyetleri, ağımızı önümüzdeki yıllarda genişletmemizi sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Boeing Ticari Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Ihssane Mounir, “787’nin üstün yakıt verimliliği ve menzili, China Airlines’ın mevcut 777-300ER filosu ile birleştiğinde, taşıyıcının verimli bir şekilde büyümesini ve aynı zamanda küresel rota ağını genişletmesini sağlayacak. Bu, China Airlines ile devam eden ortaklığımızda bir dönüm noktasıdır ve 787’nin pazar lideri özellikleri, havayolunun sürdürülebilirlik çabalarını ilerletmede önemli bir rol oynayacaktır” dedi.

Dreamliner ailesinin en çok satan modeli olan 787-9, China Airlines’ın orta büyüklükteki geniş gövdeli uçaklar arasında en düşük seyahat maliyetiyle faaliyet göstermesini sağlarken, yerini alacağı uçaklara göre yakıt kullanımını ve emisyonu yüzde 25’e varan oranda azaltacak. 2011 yılında hizmete girmesinden bu yana, 787 ailesinin yakıt verimliliği, esnekliği ve menzili, havayollarının 325’ten fazla yeni aktarmasız rota açmasını ve karbon emisyonlarını 80 milyar pound azaltmasını sağladı.

Kaynak: haber.aero

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir