AirbusYabancı Havayolları

A350(F)’in Yeni Müşterisi Etihad Oldu

Abu Dabi merkezli havayolu şirketi Etihad, Singapore Airshow’da sipariş verdiği 7 adetlik A350(F) siparişini kesinleştirdiğini duyurdu. A350(F), 109 ton kargo kapasitesi ile B767 ve B777 kargo uçaklarıyla rekabet edecek.

Etihad Havacılık Grubu Grup CEO’su Tony Douglas şunları söyledi: “Dünyanın en genç ve en sürdürülebilir filolarından birini inşa ederken, A350 Freighter’ı filomuza eklemek için Airbus ile uzun vadeli ortaklığımızı genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ek kargo kapasitesi, Etihad Kargo bölümünde yaşadığımız benzeri görülmemiş büyümeyi destekleyecektir. Airbus, yolcu filomuzdaki A350-1000 ile paralel olarak, 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma taahhüdümüzü destekleyen, dikkat çekici, yakıt açısından verimli bir uçak geliştirdi.”

Airbus International Başkanı Christian Scherer ise, “Airbus, Etihad Havayolları ile uzun süredir devam eden ortaklığını genişletmekten mutluluk duyuyor. Bu yeni nesil kargo uçağı, çevresel etkiyi azaltırken aynı zamanda operasyonel verimliliği artırarak müşterileri destekleyen menzil, yakıt verimliliği ve CO₂ tasarrufu açısından benzeri görülmemiş ve eşsiz faydalar sağlıyor” dedi.

A350(F), bugünün taahhüdü dahil olmak üzere altı müşteriden 31 kesin sipariş almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu