1. Anasayfa
 2. Haberler

A350-1000 çok küçük – Emirates Tim Clark

A350-1000 çok küçük – Emirates Tim Clark
0

Emirates Başkanı Tim Clark, havayollarının yeni Airbus A380 boyutlu jetlere başvurmadan gelecekte artan taleple nasıl başa çıkacağı konusundaki endişelerini bir kez daha dile getirerek, slot kısıtlaması olan havalimanlarına daha az koltukla uçulmasının bir sonucu olarak bilet fiyatlarının eninde sonunda yükselebileceği konusunda uyardı. .

20 Haziran’da Doha’da düzenlenen IATA yıllık genel toplantısında konuşan Clark, Airbus’ın “büyük bir uçak stoğuna sahip olduğunu” kabul etti, ancak en üst seviye A350-1000 hakkında şunları söyledi: “Arkadaşlar, bu çok küçük.”

“Daha büyük bir uçağa ihtiyacın var.”

Clark, A350-1000’in Airbus’ta menzil lideri olamayacak kadar küçük olduğunu savunuyor. İlk Boeing 777X’in teslimatında yaşanan gecikmeler için Clark, 777-9 “gelmezse” “ne olacağını bilmiyorum” diyor. Emirates’in Heathrow’a günde altı adet A380’le uçtuğunu kaydeden Clark, B787’lerle aynı kapasiteye ulaşmak için havayolunun her A380 için iki buçuk uçak kullanması gerektiğini söylüyor.

“Peki Heathrow gibi kısıtlı bir alana tüm bu büyümeyle 2.5 787’yi nasıl sığdıracaksınız?” diyor. “Bunu Sidney’de nasıl yapacaksın? Bunu San Francisco’da nasıl yapacaksın?

Clark, “Dikkatli olmazsanız, hava yolculuğunun maliyetini tavana vuracak” diyor. “Yani bir yolunu bulmalısın ve ben buna üzülüyorum. “Birilerinin dürüstçe bir şeyler yapması gerekiyor.” Clark, “çizim tahtasında” yeni – üç motorlu – bir A380 olduğunu ancak henüz Airbus CEO’su Guillaume Faury’ye göstermediğini söyleyerek şaka yapıyor.

[via FlightGlobal]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir