1. Anasayfa
 2. Haberler

-60°C’de Uçak Tamiri Yapıldı

-60°C’de Uçak Tamiri Yapıldı
Cargo is loaded onto an LC-130 “Skibird” assigned to the 109th Airlift Wing, New York National Guard, to be delivered to a research station in Antarctica. The 109th Airlift Wing supported the 34th season of Operation Deep Freeze at McMurdo Station, Antarctica, from October 2021 through February 2022.
0

ABD Hava Kuvvetleri’ne ait bir LC-130 tipi askeri kargo uçağı Antarktika’ya inişinin ardından teknik bir arıza yaşadı. Yaşanan olayın üzerine teknik ekibin 3 gün boyunca güney kutbunda uçağın arızasını giderdi.

ABD’nin Antarktika kıtasında yer alan ve bilimsel araştırmaların yapıldığı Amundson-Scoot istasyonuna inen LC-130 tipi özel nakliye uçağı, inişin ardından teknik bir arıza yaşadı. İstasyonda herhangi bir uçak hangi veya bakım hattı bulunmuyordu. Uçakta görevli teknik ekibin üç gün boyunca, -40 ila -77°F sıcaklıkta çalıştıkları duyuruldu.

Uçağın arızası giderildikten iki gün sonra ise yeni bir uçuş ekibi istasyona gönderildi. Bölgede mahsur kalan ve uçağı tamir eden ekip, yeni gelen ekip ile birlikte ABD’ye döndü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir