1. Anasayfa
 2. Haberler

5 YILDIZLI HAVAYOLLARI

5 YILDIZLI HAVAYOLLARI
0

Skytrax tarafından yapılan değerlendirmeye göre 5 yıldızlı havayolları şu şekilde;

1) All Nippon Airways: Tokyo merkelzi şirket, uzun mesafeli uçuşlarda; first class, business class ve ekonomi sınıfı hizmetlerinden 5 Yıldız, premium ekonomi sınıfı hizmetinde ise 4.5 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlarda ise tüm sınıflarda 4.5 yıldız aldı.

2) Asiana Airlines: Seul merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda ekonomi sınıfında 5, esnek ekonomi sınıfında 4.5, busines classta ise 4 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlarda ise ekonomi sınıfında 5, business class hizmetinde ise 4 yıldız aldı.

3) Cathay Pacific Airways: Hong Kong merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda; business class hizmetinden 5, diğer sınıflarda ise 4.5 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlarda ise business ve ekonomi sınıfında 5 yıldız aldı.

4) Eva Air: Tayvan merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda; ekonomi hizmetinden 5, business class hizmetiden 4.5, premium ekonomi sınıfından ise 4 yıldız aldı. Şirketin kısa mesafeli uçuş hizmetinden ise 5 yıldız.

5) Hainan Airlines: Çin merkezli şirketin uzun mesafeli uçuşlarda verdiği hizmetlerden 5 yıldız, kısa mesafeli uçuşlarda ise ekonomi sınıfı hizmetindsn 4.5, first ve business class hizmetinden ise 5 yıldız aldı.

6) Garuda Indonesia: Cakarta merkezli şirketin uzun mesafeli uçuşlarda first class ve ekonomi sınıfı hizmetinden 5, business class hizmetinden ise 4.5 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlardaki hizmetlerden ise 4.5 yıldız aldı.

7) Japan Airlines: Tokyo merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda first class ve ekonomi sınıfı hizmetlerinden 5, business class hizmetlerinden 4, premium ekonomi sınıfı hizmetlerden ise 4.5 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlarda sunduğu hizmetten ise 5 yıldız aldı.

8) Korean Airlines: Seul merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda first class ve ekonomi sınıfı hizmeglerinden 5, business class hizmetlerinden ise 4 yıldız aldı. Kısa mesafeli uçuşlarda sunduğu hizmetten ise 5 yıldız aldı.

9) Qatar Airways: Doha merkezli şirket, uzun mesafeli uçuşlarda sunduğu hizmetten 5, kısa mesafeli uçuşlarda sunduğu hizmetten ise 4.5 yıldız aldı.

10) Singapore Airlines: Singapur bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, uzun mesafeli uçuşlarda premium ekonomi sınıfında sunduğu hizmetten 5, business, first ve ekonomi sınıfı hizmetlerinden ise 4.5 yıldız aldı.

Peki bu değerlendirmeler neye göre yapılıyor?

First Class için: Havalimanı hizmetleri, dinlenme salonları, uzun mesafeli uçuşta hizmetlerin kalitesi, kısa mesafeli uçuşlardaki hizmetlerin kalitesi, kabin memurunun dil ve tavırları ve tutumu.

Business Class için: Havalimanı hizmetleri, dinlenme salonları, uzun mesafeli uçuşta hizmetlerin kalitesi, kısa mesafeli uçuşlardaki hizmetlerin kalitesi, kabin memurunun dil ve tavırları ve tutumu.

Premium Ekonomi için: Havalimanı hizmetleri, dinlenme salonları, uzun mesafeli uçuşta hizmetlerin kalitesi, kısa mesafeli uçuşlardaki hizmetlerin kalitesi, kabin memurunun dil ve tavırları ve tutumu.

Ekonomi Sınıfı için: Uzun mesafeli uçuşta hizmetlerin kalitesi, kısa mesafeli uçuşlardaki hizmetlerin kalitesi, kabin memurunun dil ve tavırları ve tutumu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir