1. Anasayfa
 2. Haberler

173 yolculu uçuş, 174 yolcu ile tamamlandı

173 yolculu uçuş, 174 yolcu ile tamamlandı
0

Dubai – Borneo Bulletin’in bildirdiğine göre, Dubai’den kalkan Royal Brunei Airlines RB BI008 uçuşunda, 173 yolcuyla başlayan uçuş 174 kişi ile bitti :)

Adı Josoy olan bir Filipinli yolcu, yedi hafta erken doğum ile sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Uçakta yolcu olan öğrenci Dr Mulfi Ibrahim Alkhinjar, kabin personeli Romzi bin Haji Mohamad Yusof ve kabin ekibi Siti Nurhafizzah Metassan ile birlikte doğuma yardımcı olmak için gönüllü oldu.

Deneyimi anlatan Dr Alkhinjar, “Yalnızca her şey bittiğinde, gökyüzünde bir bebek doğurmaya yardım ettiğimi fark ettim. Onur duydum.

“Romzi son derece organize ve yardımseverdi. Royal Brunei Airlines personeli bu tür durumlar için iyi eğitimli görünüyordu ve uygun önlemlerle buna göre yanıt veriyordu. Onların yardımı sorunsuz bir deneyim sağladı.”

Bu arada Romzi, “Başlangıçta Josoy Hanım’ın düzenli mide ağrısı çektiğini düşündük, ancak 33 haftalık hamile olduğunu belirten sağlık raporunu bize gösterdiğinde doğum yaptığını anladık.

Uçakta 2.kez doğum

“Uçakta ikinci kez bebek doğumuna yardım ediyorum. Önceki deneyim, durumu ele almak ve uçaktaki bir doktoru belirlemek için nasıl hızlı bir şekilde organize olacağımı öğretti. Siti Nurhafizzah tüm yolculuk boyunca anneyi teselli etmede çok yardımcı oldu.”

Ek olarak, İcra Kurulu Başkanı Vekili Kaptan Sabirin bin Haji Abdul Hamid, “Kabin ekibimiz, bir uçuş sırasında meydana gelebilecek çeşitli senaryoların üstesinden gelmek için çok iyi eğitilmiştir. Ekibin gemideki bu eşsiz deneyimi ele alırken sergilediği profesyonellikten son derece gurur duyuyorum.

“Bebeğin doğumuna yardımcı olmak için özveriyle uzmanlığını sunan Dr. Mulfi Ibrahim Alkhinjar’ın uçuşta olması bizler için son derece şanslı. Hem Josoy Hanım’ın hem de yeni doğan oğlunun emin ellerde olduğunu paylaşmaktan mutluluk duyuyor, kendilerine acil şifalar diliyoruz” dedi.

RB’nin 28-36 haftalık hamile misafirlere ilişkin politikası, bir doktordan uçuş tarihinden itibaren bir hafta geçerli uçuşa uygun bir mektup gerektirmektedir.

[via Gulf News]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir