1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Southwind Airlines’ta İşler Yolunda Gitmiyor ❌

Southwind Airlines’ta İşler Yolunda Gitmiyor ❌
0

Antalya merkezli Southwind Airlines’ın Rusya ile bağlantılı olması sebebiyle AB hava sahasına girişi yasaklandı. Bu durum, havayolunun operasyonlarını ve yolcularını olumsuz etkiledi.

• İstanbul’dan Belarus’un Minsk ve Rusya’nın Kaliningrad şehirlerine yapılan uçuşlar AB hava sahasını kullanıldığı için iptal edildi.

• Rusya’dan Mısır’a yapılan Moskova-Şarm El Şeyh seferi de iptal edildi. Yolcular Azur Air’e aktarılarak Mısır’a gönderildi.

Havayolu tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Şu an için Southwind Airlines sadece Türkiye’den Rusya’ya uçuş gerçekleştirebiliyor.

AB tarafından paylaşılan belgelerde, havayolunun kontrolünün Türk değil, Rus tüzel kişilere ait olduğu belirtiliyor. Southwind Airlines’ın, Rusya’da faaliyet gösteren Nordwind Airlines’ın bir kuruluşu olduğu ve buradan uçak ve personel kiraladığı da açıklandı.

Neden Yaptırım Uygulandı ❓

Geçtiğimiz hafta, havayolunun Antalya-Helsinki uçuş başvurusu Finlandiya hükümeti tarafından reddedildi. Hükümet, AB’yi de Southwind Airlines’ın Rus bağlantıları hakkında bilgilendirdi. AB, doğrudan havayoluna yaptırım uygulama kararı aldı ve Southwind Airlines’ın AB hava sahasını kullanmasını yasakladı.

Southwind Airlines’ın AB hava sahasına girişinin yasaklanması, havayolunun operasyonlarını ve finansal durumunu önemli ölçüde etkileyecek gibi görünüyor. Havayolunun bu krizi nasıl aşacağı ve gelecekteki planları merak konusu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir