HSM

Dubai Uluslararası Havalimanı -DXB kuzey pisti 45 gün kapanıyor

Dubai’nin iki ana havalimanının sahibi olan Dubai Airports Company, Dubai Uluslararası Havalimanı’nın-DXB kuzey pistinin 45 günlük kapanışında kapasiteyi Dubai’nin 2.meydanı olan Dubai World Central’a (DWC-Al Maktoum) kaydırma planlarını açıkladı. 9 Mayıs’ta planlanan kapanış ile DWC, haftada 1.000’den fazla uçuş gerçekleştirecek.

Dubai World Central (Al Maktoum Uluslararası Havalimanı olarak da biliniyor) Dubai Uluslararası Havalimanı’nın kuzey pistinin geçici olarak kapatılması nedeniyle faaliyete geçecek.

CEO Paul Griffiths, “DWC, yolcu trafiğini karşılamak, sorunsuz bir geçiş için hizmet temas noktaları açacak. Restoranlar, kafeler ve perakende satış mağazaları dahil olmak üzere havalimanı tesisleri tamamen çalışır durumda olacak, check-in kontuarları, gümrük ve pasaport işlemleri yapılacak. Ayrıca havaalanı gelen yolcuları da karşılamaya hazır olacak” şeklinde açıklama yaptı.
Qatar Airways de Dubai uçuşlarını 45 gün boyunca DWC’ye yönlendirecek : Bu dönemde DWC’deki uçuşların çoğu flydubai, SpiceJet, IndiGo ve Gulf Air tarafından gerçekleştirilecek.

[via thenationalnews]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu